Zemřel Jiří Šimice

S bolestí v srdci oznamujeme, že zemřel dlouholetý předseda Tělovýchovné jednoty Dukla, trenér, podnikatel a především výjimečný člověk, Jiří Šimice.

Převzato z www.atletika.cz

Jiří Šimice se narodil 22. června 1959. Vystudoval speciální pedagogiku na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V osmdesátých letech se věnoval zdravotně postiženým dětem, zpočátku jako učitel na internátní základní škole pro děti se zbytky zraku, později jako pracovník střediska vzdělávání Pražské tělovýchovné unie. Zároveň působil i jako trenér atletiky a plavání zrakově postižených dětí v pražské Slavii. Za vrchol v tomto směru považoval účast svých svěřenců na paralympiádě v Barceloně 1992, jak uvedl v rozhovoru pro Dukla sport (4/2006).

Právě s Duklou Praha je Šimiceho jméno spojeno nejvíce. Poprvé na ni přišel s kamarádem v roce 1971, zaměřoval se na běh na 400 m a jeho trenérem byl Zdeněk Váňa (později trenér například Tomáše Dvořáka či Romana Šebrleho). Po aktivní sportovní kariéře začal Šimice na Julisce trénovat mládež. V letech 2005–2015 předsedal TJ Dukla Praha, dále pracoval ve funkci ekonoma a místopředsedy oddílu atletiky a v posledních letech působil jako šéftrenér atletů ASC DUKLA.

Významnou oblastí Šimiceho činnosti bylo podnikání. Aktivní znalosti norštiny využil spolu s manželkou, její sestrou a švagrem při založení rodinné firmy Kama na začátku devadesátých let. (Jejich norské vzory na svetrech oblékli čeští olympionici na zimních hrách v Turíně 2006.) Stál také v roce 2010 u vzniku soukromé vysoké školy architektury Archip v Praze, jejímž ředitelem byl až do současnosti.

Zemřel nečekaně 23. října 2022.