GEN.PATTON EUROPEAN CUP YOUTH B / BOYS

Plzeň / CZE / 30.04-02.05.2010

INDIVIDUAL FINAL RESULTS

Rank

Name

Nation

Swim

CE

Total

1

COLASANTI Alessandro

Italy

1216 (7)

2604 (3)

3820

2:12,01

07:29,62

2

SHIRINOV Artur

Russia

1220 (5)

2540 (10)

3760

2:11,70

07:45,53

3

GORBACHEV Vladimir

Russia

1216 (8)

2540 (9)

3756

2:12,18

07:45,44

4

SEMENOV Aleksey

Russia

1248 (2)

2508 (12)

3756

2:09,42

07:53,84

5

KRASTANOV Dimitar

Bulgaria

1312 (1)

2436 (21)

3748

2:04,20

08:11,73

6

MAKAROV Alexander

Russia

1188 (11)

2552 (7)

3740

2:14,34

07:42,77

7

DAVYDOV Vladislav

Russia

1144 (14)

2588 (5)

3732

2:18,10

07:33,44

8

SCHWIEKENDICK Raoul

Germany

1096 (20)

2636 (2)

3732

2:22,26

07:21,94

9

KONVIČKA Martin

Czech Republic

1068 (25)

2640 (1)

3708

2:24,52

07:20,96

10

KOJMAN Tim

Germany

1244 (3)

2436 (20)

3680

2:09,84

08:11,51

11

ATASEVER Caner

Turkey

1096 (21)

2576 (6)

3672

2:22,29

07:36,82

12

LUCIDI Fabio

Italy

1236 (4)

2428 (23)

3664

2:10,51

08:13,55

13

LIEBIG Fabian

Germany

1152 (13)

2492 (15)

3644

2:17,48

07:57,56

14

DOGUE Marvin

Germany

1040 (27)

2600 (4)

3640

2:26,80

07:30,96

15

CIRNE Rui

Portugal

1136 (15)

2476 (17)

3612

2:18,93

08:01,91

16

SIKORA Filip

Czech Republic

1084 (24)

2508 (11)

3592

2:23,01

07:53,21

17

ZAICEVS Vladislavs

Latvia

1100 (19)

2484 (16)

3584

2:21,70

07:59,31

18

SZNAPKA Zbyšek

Czech Republic

1056 (26)

2500 (13)

3556

2:25,35

07:55,18

19

DRAZNIUK Kevin

Germany

988 (32)

2544 (8)

3532

2:31,01

07:44,53

20

LEHMANN Julian

Germany

1024 (30)

2496 (14)

3520

2:28,24

07:56,73

21

REDER Sebastian

Austria

1112 (17)

2352 (27)

3464

2:20,72

08:32,24

22

KRASTEV Dinko

Bulgaria

984 (33)

2468 (18)

3452

2:31,48

08:03,75

23

O´SULLIVAN Brian

Ireland

1188 (12)

2184 (35)

3372

2:14,37

09:14,58

24

MALQUORI Pietro

Italy

1092 (23)

2272 (29)

3364

2:22,54

08:52,60

25

ULBRICH Alexander

Germany

904 (38)

2432 (22)

3336

2:38,00

08:12,68

26

NAUMOV Oleg

Russia

1192 (10)

2104 (39)

3296

2:14,29

09:34,63

27

SVECOVS Pavels

Latvia

1124 (16)

2168 (36)

3292

2:19,98

09:18,43

28

SCHWIEKENDICK Leon

Germany

888 (39)

2372 (26)

3260

2:39,65

08:27,16

29

GENTHER Gerrit

Germany

804 (42)

2456 (19)

3260

2:46,50

08:06,45

30

BORRMAN Julian

Germany

1000 (31)

2240 (32)

3240

2:30,01

09:00,65

31

CELIK Inanc

Turkey

1028 (29)

2204 (34)

3232

2:27,69

09:09,67

32

STOYCHEV Ivo

Bulgaria

1112 (18)

2100 (40)

3212

2:20,92

09:35,22

33

GRYCZ Marek

Czech Republic

932 (36)

2256 (30)

3188

2:35,76

08:56,42

34

VAINER Jan

Czech Republic

764 (44)

2388 (25)

3152

2:49,66

08:23,47

35

SASMAZ Serbulent

Turkey

1092 (22)

2024 (44)

3116

2:22,36

09:54,26

36

MIRUSKOV Maksim

Estonia

968 (34)

2128 (37)

3096

2:32,66

09:28,66

37

DURYCH Martin

Czech Republic

668 (46)

2428 (24)

3096

2:57,90

08:13,88

38

DZIVÝ Jan

Czech Republic

968 (35)

2096 (41)

3064

2:32,80

09:36,53

39

GRIGAITIS Lukas

Lithuania

848 (41)

2216 (33)

3064

2:42,77

09:06,83

40

HACIOGLU Samet

Turkey

1032 (28)

2024 (43)

3056

2:27,48

09:54,05

41

HUBINA Lukáš

Czech Republic

780 (43)

2256 (31)

3036

2:48,50

08:56,76

42

HIRNSCHALL David

Austria

924 (37)

2108 (38)

3032

2:36,45

09:33,13

43

WALDNER Michael

Austria

676 (45)

2292 (28)

2968

2:57,30

08:47,88

44

STEINBOCK Daniel

Sweden

856 (40)

2024 (45)

2880

2:42,20

09:54,56

45

FROHLICH Michael

Austria

596 (47)

2076 (42)

2672

3:03,70

09:41,46

46

MARKOV Ilya

Russia

1220 (6)

0 (47)

1220

2:11,95

07:29,56

47

YAKOVLEV Mikhail

Russia

1212 (9)

0 (46)

1212

2:12,62

07:25,26

Generated by 5TUSA MP INFOSYS